START

  Wyniki

  Nasze kluby

  Mapa

  Zaloguj
 wszystkie   noga   kosz   siatka   lekka   pływanie   ping-pong   żagle   siłowe   sp.walki   wywiady     

  ZOBACZ

::  GALERIA

Korespondencyjne Mistrzostwa Polski
fot. chrisgor

::  POPRZEDNIE ARTYKUŁY

::  PłYWANIE


Wydarzenia
 
Powiększ zdjęcie
Korespondencyjne Mistrzostwa Polski w Pływaniu
30 maja 2006 21:10 - chrisgor [1194]

W sobotę i w niedzielę, 27 i 28 maja bieżącego roku, na Pływalni AQUARIUS Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Cetniewie zostały rozegrane Korespondencyjne Mistrzostwa Polski w Pływaniu 10 i 11 latków..

 

Organizatorami zawodów byli:

  • Pomorski Okręgowy Związek Pływacki,
  • Urząd Miasta Władysławowo,
  • Ośrodek Przygotowań Olimpijskich Cetniewo.

Udostępniona przez Dyrekcję OPO Cetniewo pływalnia, na czele z Dyrektorem OPO Cetniewo Cezarym Busiło, została wspaniale przygotowana do tak prestiżowych zawodów i przy współudziale członków klubu UKS MEWA Władysławowo organizacja jak i same zawody przebiegły bardzo sprawnie.

 

Prezes Pomorskiego Okręgowego Związku Pływackiego, pan Stanisław Uba nie szczędził pochwał pod kierunkiem OPO Cetniewo jak i klubu UKS MEWA Władysławowo z panią prezes Gabrielą Czyż na czele. Wielokrotne podziękowania zostały złożone trenerowi UKS MEWA Władysławowo panu Andrzejowi Kowalskiemu za wspaniałą koordynację przedsięwzięć związanych z przygotowaniem zawodów. Pochwały zostały skierowane także do rodziców naszych władysławowskich pływaków za przedsiębiorczość i zaangażowanie w przygotowaniu zawodów.

 

Będący pod wrażeniem tak sprawnie przygotowanej imprezy, prezes POZP nie ukrywał, że pragnie aby w przyszłości władysławowska pływalnia częściej gościła pływaków na poziomie krajowym jak i międzynarodowym.

 

Otwarcia zawodów dokonał Zastępca Przewodniczącego Rady Miasta Władysławowo pan Lech Kranc.

 

243 zawodników wystartowało w dwóch kategoriach wiekowych roczników 1995 i 1996 z podziałem na chłopców i dziewczęta. Każdy z zawodników miał prawo startu w dwóch konkurencjach w każdym dniu. Pierwszego dnia zostały rozegrane konkurencje na dystansie 100 m st. grzbietowym, 100 m st. dowolnym 100 m st. klasycznym, 50 m st. motylkowym i 100 m st. zmiennym. Natomiast w drugim dniu 50 m st. dowolnym, 200 m st. klasycznym, 50 m st. klasycznym, 100 m st. motylkowym i 200 m st. grzbietowym.

 

Najlepsi zawodnicy otrzymali pamiątkowe puchary i medale. Ponadto wszyscy zawodnicy biorący udział w zawodach otrzymali przygotowane przez klub UKS MEWA Władysławowo pamiątkowe dyplomy.

 

Naszym zawodnikom z klubu UKS MEWA Władysławowo nie udało się zająć medalowych pozycji ale kolejny raz osiągnęli oni swoje najlepsze życiowe wyniki. Trenerzy p. Andrzej Kowalski oraz p. Marek Pieper do zawodów wystawili następujących zawodników:

  • Domaszk Marta,
  • Ellwart Maria,
  • Felkner Dagmara,
  • Grabowska Dorota,
  • Iwaniuk Patryk,
  • Lewańczyk Pamela,
  • Lewańczyk Rafał,
  • Lewańczyk Tomasz,
  • Milejski Jakub,
  • Miotk Kacper,
  • Przecherski Jakub,
  • Stachecki Krzysztof,
  • Strachanowska Marcelina,
  • Styn Małgorzata,
  • Szomborg Arleta,
  • Słomska Adrianna,
  • Słomska Anita.

A oto wyniki zawodów:

 

100m grzbietowy kobiet 10 lat

 

1. Szrubkowska Julia, SP 17 Start Gdańsk, 1:33.71,
2. Zientara Agata, Delfin 2 Elbląg, 1:37.91,
3. Sylwestrzak Izabela, Trójka Wejherowo, 1:39.02.

 

100m grzbietowy kobiet 11 lat

 

1. Szczepaniak Paulina, Solex Lębork, 1:25.93,
2. Zielińska Agata, Delfin 2 Elbląg, 1:27.62,
3. Pasierowska Sara, Dwójka Morena Gdańsk, 1:29.51.

 

100m grzbietowy mężczyzn 10 lat

 

1. Siudziński Dawid, Delfin 2 Elbląg, 1:30.63,
2. Teliczan Krzysztof, Solex Lębork, 1:32.85,
3. Pietrzak Krzysztof, Klif Gdynia, 1:34.21.

 

100m grzbietowy mężczyzn 11 lat

 

1. Wańkowicz Szymon, Solex Lębork, 1:21.32,
2. Górny Grzegorz, Solex Lębork, 1:22.15,
3. Błażewicz Jakub, AZS-AWFiS Gdańsk, 1:25.38.

 

100m dowolny kobiet 10 lat

 

1. Maciesza Agata, Delfin 2 Elbląg, 1:20.08,
2. Ziomkowska Agata, SP 17 Start Gdańsk, 1:22.06,
3. Sylwestrzak Izabela, Trójka Wejherowo, 1:26.30.

 

100m dowolny kobiet 11 lat

 

1. Grzybowska Emilia, Sambor Tczew, 1:17.61,
2. Lewandowska Kamila, AZS-AWFiS Gdańsk, 1:19.42,
3. Wiśniewska Klaudia, Skalar Słupsk, 1:19.80.

 

100m dowolny mężczyzn 10 lat

 

1. Siudziński Dawid, Delfin 2 Elbląg, 1:20.20,
2. Nowicki Norbert, Pisz, 1:22.99,
3. Czerwiński Przemysław, Solex Lębork, 1:27.43.

 

100m dowolny mężczyzn 11 lat

 

1. Sus Kamil, Jedynka Elbląg, 1:16.40,
2. Chamera Łukasz, Trójka Wejherowo, 1:16.91,
3. Kowalski Szymon, Dwójka Morena Gdańsk, 1:17.47.

 

100m klasyczny kobiet 10 lat

 

1. Stella Antonina, Delfin 2 Elbląg, 1:37.46,
2. Szrubkowska Julia, SP 17 Start Gdańsk, 1:47.70,
3. Terech Patrycja, Delfin 2 Elbląg, 1:50.08.

 

100m klasyczny kobiet 11 lat

 

1. Mikołajczak Anna, Solex Lębork, 1:35.24,
2. Bochat Kinga, SP 17 Start Gdańsk, 1:37.42,
3. Nowak Karolina, Delfin 2 Elbląg, 1:37.63.

 

100m klasyczny mężczyzn 10 lat

 

1. Zdziarski Dariusz, SP 17 Start Gdańsk, 1:47.87,
2. Pohnke Dawid, Sambor Tczew, 1:48.20,
3. Roziński Igor, Sambor Tczew, 1:48.29.

 

100m klasyczny mężczyzn 11 lat

 

1. Miłosz Maxymilian, Solex Lębork, 1:29.20,
2. Brodnicka Adrian, Sambor Tczew, 1:32.00,
3. Makowiec Kajetan, SP 17 Start Gdańsk, 1:35.14.

 

50m motylkowy kobiet 10 lat

 

1. Szczerbińska Magdalena, MAL WOPR Malbork, 43.72,
2. Blaschke Izabela, Siódemka Sopot, 55.19,
3. Falgowska Kamila, Siódemka Sopot, 55.36.

 

50m motylkowy kobiet 11 lat

 

1. Borkowska Agata, AZS-AWFiS Gdańsk, 40.96,
2. Kunikowska Adrianna, Flota Gdynia, 42.29,
3. Szczepaniak Paulina, Solex Lębork, 44.10.

 

50m motylkowy mężczyzn 10 lat

 

1. Stiller Piotr, AZS-AWFiS Gdańsk, 37.96,
2. Szwaracki Jędrzej, Dwójka Morena Gdańsk, 40.32.
3. Herman Patryk, Sambor Tczew, 44.47.

 

50m motylkowy mężczyzn 11 lat

 

1. Wańkowicz Szymon, Solex Lębork, 37.06,
2. Bukowski Karol, AZS-AWFiS Gdańsk, 40.24,
3. Majer Michał, AZS-AWFiS Gdańsk, 40.80.

 

100m zmienny kobiet 10 lat

 

1. Maciesza Agata, Delfin 2 Elbląg, 1:32.20,
2. Stella Antonina, Delfin 2 Elbląg, 1:32.23,
3. Ziomkowska Agata, SP 17 Start Gdańsk, 1:36.90.

 

100m zmienny kobiet 11 lat

 

1. Mikołajczak Anna, Solex Lębork, 1:26.74,
2. Pasierowska Sara, Dwójka Morena Gdańsk, 1:28.16,
3. Bach Edyta, SP 17 Start Gdańsk, 1:29.56.

 

100m zmienny mężczyzn 10 lat

 

1. Stiller Piotr, AZS-AWFiS Gdańsk, 1:33.42,
2. Pietrzak Krzysztof, Klif Gdynia, 1:34.87,
3. Herman Patryk, Sambor Tczew, 1:37.01.

 

100m zmienny mężczyzn 11 lat

 

1. Górny Grzegorz, Solex Lębork, 1:20.57,
2. Makowiec Kajetan, SP 17 Start Gdańsk, 1:27.62,
3. Gockowiak Radosław, Ósemka Starogard, 1:27.62.

 

50m dowolny kobiet 10 lat

 

1. Ziomkowska Agata, SP 17 Start Gdańsk, 35.98,
2. Maciesza Agata, Delfin 2 Elbląg, 36.42,
3. Szczerbińska Magdalena, MAL WOPR Malbork, 37.29.

 

50m dowolny kobiet 11 lat

 

1. Grzybowska Emilia, Sambor Tczew, 35.16,
2. Pasierowska Sara, Dwójka Morena Gdańsk, 35.56,
3. Lewandowska Kamila, AZS-AWFiS Gdańsk, 35.92.

 

50m dowolny mężczyzn 10 lat

 

1. Herman Patryk, Sambor Tczew, 35.31,
2. Siudziński Dawid, Delfin 2 Elbląg, 36.00,
3. Nowicki Norbert, Pisz, 36.22.

 

50m dowolny mężczyzn 11 lat

 

1. Górny Grzegorz, Solex Lębork, 32.51,
2. Dabkiewicz Radosław, SP 17 Start Gdańsk, 33.21,
3. Kowalski Szymon, Dwójka Morena Gdańsk, 33.78.

 

200m klasyczny kobiet 11 lat

 

1. Kunikowska Adrianna, Flota Gdynia, 3:25.91,
2. Nowak Karolina, Delfin 2 Elbląg, 3:26.55,
3. Łagownik Marta, SP 17 Start Gdańsk, 3:30.06.

 

200m klasyczny mężczyzn 11 lat

 

1. Miłosz Maxymilian, Solex Lębork, 3:10.85,
2. Brodnicki Adrian, Sambor Tczew, 3:18.12,
3. Makowiec Kajetan, SP 17 Start Gdańsk, 3:23.34.

 

50m klasyczny kobiet 10 lat

 

1. Stella Antonina, Delfin 2 Elbląg, 44.74,
2. Czachor Dorota, SP 17 Start Gdańsk, 50.22,
3. Szrubkowska Julia, SP 17 Start Gdańsk, 50.42.

 

50m klasyczny mężczyzn 10 lat

 

1. Łagownik Wojciech, SP 17 Start Gdańsk, 49.13,
2. Zdziarski Dariusz, SP 17 Start Gdańsk, 49.16,
3. Szołoch Andrzej, Dwójka Morena Gdańsk, 49.83.

 

100m motylkowy kobiet 11 lat

 

1. Mikołajczak Anna, Solex Lębork, 1:29.58,
2. Wiśniewska Klaudia, Skalar Słupsk, 1:31.91,
3. Kunikowska Adrianna, Flota Gdynia, 1:34.95.

 

100m motylkowy mężczyzn 11 lat

 

1. Wańkowicz Szymon, Solex Lębork, 1:24.68,
2. Czykiel Michał, Sambor Tczew, 1:33.26,
3. Bukowski Karol, AZS-AWFiS Gdańsk, 1:33.55.

 

200m grzbietowy kobiet 10 lat

 

1. Szrubkowska Julia, SP 17 Start Gdańsk, 3:17.69,
2. Zientara Agata, Delfin 2 Elbląg, 3:20.59,
3. Matysiak Ewa, SP 17 Start Gdańsk, 3:35.65.

 

200m grzbietowy kobiet 11 lat

 

1. Szczepaniak Paulina, Solex Lębork, 2:59.60,
2. Kasprowicz Daria, Delfin 2 Elbląg, 3:00.18,
3. Zielińska Agata, Delfin 2 Elbląg, 3:04.36.

 

200m grzbietowy mężczyzn 10 lat

 

1. Zdziarski Dariusz, SP 17 Start Gdańsk, 3:21.07,
2. Herman Patryk, Sambor Tczew, 3:25.79,
3. Mazurek Maciej, SP 17 Start Gdańsk, 3:35.34.

 

200m grzbietowy mężczyzn 11 lat

 

1. Górny Grzegorz, Solex Lębork, 2:54.89,
2. Błażewicz Jakub, AZS-AWFiS Gdańsk, 3:05.44,
3. Głuchowski Jędrzej, Jedynka Elbląg, 3:15.02.

 

200m dowolny kobiet 10 lat

 

1. Szczerbińska Magdalena, MAL WOPR Malbork, 2:54.51,
2. Maciesza Agata, Delfin 2 Elbląg, 2:55.30,
3. Stella Antonina, Delfin 2 Elbląg, 3:01.05.

 

200m dowolny kobiet 11 lat

 

1. Zgiet Karina, Delfin 2 Elbląg, 2:43.57,
2. Grzybowska Emilia, Sambor Tczew, 2:43.79,
3. Wiśniewska Klaudia, Skalar Słupsk, 2:50.82.

 

200m dowolny mężczyzn 10 lat

 

1. Siudziński Dawid, Delfin 2 Elbląg, 2:52.24,
2. Stiller Piotr, AZS-AWFiS Gdańsk, 3:02.66,
3. Nowicki Norbert, Pisz, 3:05.48.

 

200m dowolny mężczyzn 11 lat

 

1. Wańkowicz Szymon, Solex Lębork, 2:40.85,
2. Makowiec Kajetan, SP 17 Start Gdańsk, 2:46.65,
3. Gockowiak Radosław, Ósemka Starogard, 2:47.64.

 

Najlepszymi zawodnikami zawodów zostali:

 

Kobiety 10 lat - Stella Antonina, Delfin 2 Elbląg,
Kobiety 11 lat - Zgiet Karina, Delfin 2 Elbląg,
Mężczyźni 10 lat - Stiller Piotr, AZS-AWFiS Gdańsk,
Mężczyźni 11 lat - Górny Grzegorz, Solex Lębork.



  WASZE OPINIE

dodaj opinię

piotr stiller[niezalogowany-89.75.45.129] (25 marca 2010 13:17:41)
dobre zawody choc to ja byłem najlepszy
snoopy[niezalogowany-83.238.47.13] (23 września 2006 20:41:30)
jesteście super oby tak dalej! ! ! ! ! ! ! ! ! fajna stronka
 
NASZE SERWISY


© 2002-2018
0.49

POLECAMY: nocleg nad morzem | maszyny do lodów | maszyny do lodów świderków | granitory | Kłanino Pałac Krokowa Hotel