START

  Wyniki

  Nasze kluby

  Mapa

  Zaloguj
 wszystkie   noga   kosz   siatka   lekka   pływanie   ping-pong   żagle   siłowe   sp.walki   wywiady     

  ZOBACZ

::  GALERIA

Trójbój siłowy i zawody kulturystyczne w Pucku
fot. ???

::  POPRZEDNIE ARTYKUŁY

::  SPORTY SIłOWE


Wydarzenia
 
Powiększ zdjęcie
I Turniej Sportów Siłowych
27 września 2005 - Maciej Deling [843]
Dnia 25 września w Pucku odbył się I Turniej Sportów Siłowych Puck 2005. Głównym celem imprezy była prezentacja całej gamy sportów siłowych społeczności Powiatu Puckiego oraz uświetnienie otwarcia powiatowej sali gimnastycznej w Pucku. Pokazano także społeczności lokalnej zdrowotnych walorów uprawiania kulturystyki w formie rekreacyjnej. W imprezie wzięło udział trzynastu zaproszonych zawodników, reprezentujących miejscowości: Gdańsk, Gdynię, Połczyno, Rumię, Sopot, Starzyno, Strzelno, Widlino i Leśniewo. Impreza składała się czterech części: zawodów kulturystycznych, seminarium na temat Zdrowotne aspekty kulturystyki rekreacyjnej, zawodów trójboju siłowego oraz zawodów siłaczy.
Organizatorem imprezy było Stowarzyszenie Ziemia Pucka oddział w Leśniewie oraz Starostwo Powiatowe w Pucku. Zawody sponsorowali : Bank Spółdzielczy w Pucku, Firma Schlap-Pol z Połczyna, Firma SIBUK z Pucka oraz Ośrodek Szkoleniowo-Sportowy DELFIN z Pucka.
Impreza rozpoczęła się od rywalizacji w Zawodach Kulturystycznych o Puchar Burmistrza Miasta Puck. W zawodach wzięło udział 4 zawodników. Pierwsze miejsce zajął Wojciech Nadolski z Gdańska, drugi był Bielanowicz Witold z Sopotu, trzeci Karol Cieślak reprezentujący Stowarzyszenie Ziemia Pucka oddział Leśniewo i czwarty Kowalski Maciej z Rumii.
Następnie Henryk Hryszkiweicz i Jan Łuka wygłosili prelekcję na temat:
Zdrowotne aspekty kulturystyki rekreacyjnej,  która została przez nich przygotowana na życzenie organizatora imprezy w ramach realizacji zadań publicznych zleconych przez Gminę Puck i Powiat Puck.
Kolejnym punktem imprezy były Zawody Trójboju Siłowego o Puchar v-ce Starosty Powiatu Puckiego. Do rywalizacji stanęło 5 zawodników. Pierwsze miejsce zajął Grzegorz Kozera z Gdyni, drugi był Lessnau Łukasz z Połczyna, trzeci Błażej Szefka reprezentujący Stowarzyszenie Ziemia Pucka oddział Leśniewo, czwarty Joskowski Jan z Widlina i piąty Mariusz Wagner ze Starzyna.
Na zakończenie imprezy organizator przygotował rywalizację w Zawodach Siłaczy o Puchar Starosty Powiatu Puckiego. Do rywalizacji stanęło 4 zwodników. Przygotowano 4 konkurencje: bieg młynarza, poziomka, wyciskanie na klatkę i wyciskanie na barki.  Najlepszym okazał się Adam Grygiel z Rumii. Na drugim miejscu uplasował się Piotr Adrian ze Strzelana, trzeci był Janusz Lewicki reprezentujący Stowarzyszenie Ziemia Pucka oddział Leśniewo i czwarty Jarosław Jeka z Władysławowa. Imprezę oglądało około 300 kibiców. Patronat medialny nad imprezą objeli: Tygodnik ECHO ZIEMI PUCKIEJ, Telewizja NASZA i Radio KASZEBE.


INFO : Piotr Potrykus (Stowarzyszenia Ziemia Pucka Oddział Leśniewo)


  WASZE OPINIE

dodaj opinię

 
NASZE SERWISY


© 2002-2019
0.43

POLECAMY: nocleg nad morzem | maszyny do lodów | maszyny do lodów świderków | granitory | Kłanino Pałac Krokowa Hotel