START

  Wyniki

  Nasze kluby

  Mapa

  Zaloguj
 wszystkie   noga   kosz   siatka   lekka   pływanie   ping-pong   żagle   siłowe   sp.walki   wywiady     

  ZOBACZ

::  LEKKA ATLETYKA


Wydarzenia
 
Powiększ zdjęcie
Kolejne medale zawodników LKS Ziemi Puckiej
21 lutego 2017 12:00 - quaresma89 [118]
fot: Waldemar Płomień
Dużym sukcesem zakończył się start w Halowych Mistrzostwach Polski Rafała Kownatke, który po dotychczasowych wynikach nie był w gronie tych, którzy mieli zdobyć medale.
Tymczasem Rafał swoim tegorocznym najlepszym wynikiem - 20,11 zdobył brązowy medal uzyskując jednocześnie minimum na Halowe Mistrzostwa Europy, które odbędą się w Belgradzie. Ponownie na mistrzostwach w Toruniu poziom pchnięcia kulą stał na światowym poziomie gdyż 3 zawodników pokonało granicę 20 m. Taki poziom jest jeszcze  możliwy tylko w Stanach Zjednoczonych.
Równocześnie w Gdańsku rozgrywana była druga część Mistrzostw Województwa Młodzików. Pierwsza część odbyła się w Toruniu gdzie młodzicy LKS Ziemi Puckiej zdobyli 4 medale.
W Gdańsku złoty medal w biegu na 60 m w stawce ponad 50 uczestników zdobył Daniel  Ferra ze Strzelna wynikiem 7,44 sek. Wynik ten jest najlepszym wynikiem w tej kategorii wiekowej w województwie i czołowym w Polsce. W tym samym biegu w licznej stawce dobrze zaprezentowali się:Piotr Marczyński - 8,08 sek i 13 miejsce oraz Mikołaj Hewelt - 8,08 sek i 13 miejsce.
Reprezentowani byliśmy też w kategorii do 13 lat.
W tej kategorii Kinga Kempa z Mrzezina zajęła I miejsce w biegu na 60 m wynikiem 8,68 sek a Dominika Duraj z Połchowa w tym biegu zajęła II  miejsce  wynikiem 8,97.
Olga Czaja z Pucka wygrała bieg na 60 m przez płotki wynikiem 11,70 sek
W juniorkach młodszych Julia Czaja z Pucka zajęła II miejsce w biegu na 60 m przez płotki  wynikiem 11,44 sek

info: Waldemar Płomień


  WASZE OPINIE

dodaj opinię

 
NASZE SERWISY


© 2002-2019
0.29

POLECAMY: nocleg nad morzem | maszyny do lodów | maszyny do lodów świderków | granitory | Kłanino Pałac Krokowa Hotel