START

  Wyniki

  Nasze kluby

  Mapa

  Zaloguj
 wszystkie   noga   kosz   siatka   lekka   pływanie   ping-pong   żagle   siłowe   sp.walki   wywiady     

  ZOBACZ

::  SIATKóWKA


Wydarzenia
 
Powiększ zdjęcie
Awans Młodziczek Akademii Piłki Siatkowej Rumia do finału.
28 stycznia 2015 11:26 - borsuk [70]
Na jeden turniej przed końcem fazy zasadniczej Młodziczki Akademii Piłki Siatkowej Rumia zapewniły sobie awans do finału mistrzostw województwa. Ważny punkt do drugoligowej tabeli w Malborku wywalczył pierwszy zespół z Rumi. Osłabione brakiem Agnieszki Laskowskiej i Agnieszki Rychter pojechały do Malborka na mecz II ligi rumskie akademiczki. Podczas meczu okazało się, że siatkarki, które w dotychczasowych spotkaniach występowały rzadziej na boisku bardzo dobrze wywiązały się z zadań jakie postawił przed nimi trener Tomasz Kordowski. Efekt był taki, że zespół z Rumi rozegrał najlepsze zawody w bieżących rozgrywkach. Poza trzecim setem, gdy seria zagrywek Dominiki Mikołajewskiej z Orła rozbiła rumianki, z ogromną determinacją apeeski walczyły o każdy punkt w niczym nie ustępując wyżej notowanym przeciwniczkom. Bardzo dobrze zaprezentowały się nastolatki z Rumi : Magdalena Orlicka i Angelika Wilczyńska. Ich pewna gra w odbiorze i skuteczność w ataku wzbudzały co chwilę aplauz publiczności (w tym przede wszystkim bardzo głośnej grupy sympatyków z Rumi). Dobra gra i ogromne serce do walki nie wystarczyły tym razem do wygrania spotkania, ale zdobyty punkt może się okazać bardzo cenny w końcowym rozliczeniu II ligi kobiet.

II liga kobiet Malbork 24.01.2015 UKS Orzeł Malbork – Akademia Piłki Siatkowej Rumia 3:2 (23:25; 25:23; 25:11; 22:25; 15:9) APS : Modrzejewska, Wilczyńska, Narwojsz, H. Piotrowicz, Orlicka, Rudnik, E. Piotrowicz (libero); Meller, Chodyko, Filipkiewicz, Rogińska, Reszka (libero).

Ważne zawody rozgrywał w niedzielę drugi zespół Młodziczek Akademii Piłki Siatkowej Rumia. Awans do IV ligi rozgrywek wojewódzkich był ogromnym sukcesem najmłodszych siatkarek z Rumi. Przed zawodami rozgrywanymi w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Hipolita Roszczynialskiego oczekiwano, że rumianki będą walczyć o utrzymanie się na tym poziomie rozgrywkowym. Rzeczywistość okazała się dużo bardziej radosna. Podopiecznym Mateusza Chyla zabrakło wygranej w jednym secie do awansu! Dziewczęta stoczyły dwa pasjonujące pojedynki, a przegrany tie-break z MMKS zadecydował, że to właśnie gdańszczanki wywalczyły promocję do III ligi Mistrzostw Pomorza.

Turniej IV ligi Mistrzostw Pomorza Rumia 25.01.2015 Akademia Piłki Siatkowej Rumia II – UKS MOS Libero Starogard Gdański 2:1 (25:17; 14:25; 15:10) UKS MOS Libero Starogard Gdański – MMKS Gdańsk 0:2 (19:25; 23:25) MMKS Gdańsk – Akademia Piłki Siatkowej Rumia II 2:1 (17:25; 25:14; 15:10) APS: Bryła, Duda, Gadecka, Julia Trościanko, Reszka, Soczyńska, Stecura, Paczuła, Kupkowska (libero), Zuzanna Grot (libero).

Bezsprzecznie wydarzeniem weekendu w klubie z Rumi był organizowany w sali Szkoły Podstawowej nr 9 turniej I ligi Mistrzostw Pomorza Młodziczek, którego gospodarzem był pierwszy zespół Akademii Piłki Siatkowej Rumia. Tradycyjnie już ozdobą zawodów był pojedynek podopiecznych Roberta Sawickiego z pierwszą drużyną Energi Gedanii Gdańsk. Mecz odbywał się przy trybunach wypełnionych kibicami. Obie ekipy fanów wyposażone były w bębny, trąbki i inne czyniące hałas gadżety. Atmosfera była więc gorąca, a młode siatkarki się do niej dostosowały grając na bardzo wysokim poziomie. Akademiczki bardzo dobrze rozpoczęły pierwszego seta zdobywając kilkupunktową przewagę. Gdańszczanki zaciekle walczyły i udało się im doprowadzić do wyrównanej końcówki, w której większym spokojem wykazały się jednak gospodynie i to one objęły prowadzenie. Do drugiej odsłony gedanistki podeszły z wielkim animuszem i przełożyło się to na sytuację na boisku. Zespół z Rumi pozwolił się zdominować i przyjezdne dość łatwo wygrały tę partię, wyrównując wynik meczu. Tie-break to tradycyjnie już gra nerwów. Wyrównana walka trwała do zmiany stron. Po niej to drużyna z Gdańska zagrała skuteczniej i wystrzegała się błędów wygrywając trzeciego seta i cały mecz. Obie ekipy gładko zwyciężyły w pozostałych meczach turnieju, więc Gedania zajęła pierwsze miejsce, a Akademia Piłki Siatkowej Rumia drugie. Oba kluby zapewniły sobie już miejsce w turnieju finałowym Mistrzostw Pomorza, którego wyniki zadecydują o podziale medali.

Turniej I ligi Mistrzostw Pomorza Młodziczek Rumia 25.01.2015 Akademia Piłki Siatkowej Rumia I- GKS Wieżyca Stężyca 2:0 (25:18, 25:6) Akademia Piłki Siatkowej Rumia I – Energa Gedania Gdańsk I 1:2 (27:25, 16:25, 9:15) GKS Wieżyca Stężyca – UKS Orzeł Malbork 2:0 (25:14,  26:24) Energa Gedania Gdańsk I - GKS Wieżyca Stężyca 2:0 (25:15, 25:14) Energa Gedania Gdańsk I –UKS Orzeł Malbork 2:0 (25:14, 25:19) Akademia Piłki Siatkowej Rumia I –UKS Orzeł Malbork 2:0 (25: 12, 25:20)

APS: Mazurek, Rejter, Konefke, Żak, Damaske, Stolińska, Doering (libero); Makowska, Przyradzkainfo: Tomasz Kordowski


  WASZE OPINIE

dodaj opinię

 
NASZE SERWISY


© 2002-2019
0.31

POLECAMY: nocleg nad morzem | maszyny do lodów | maszyny do lodów świderków | granitory | Kłanino Pałac Krokowa Hotel