START

  Wyniki

  Nasze kluby

  Mapa

  Zaloguj
 wszystkie   noga   kosz   siatka   lekka   pływanie   ping-pong   żagle   siłowe   sp.walki   wywiady     

  ZOBACZ

::  LIGI


PILKARSKIE.ligi.pl

  ::  PIłKA NOżNA


  Wydarzenia
   
  Powiększ zdjęcie
  Oficjalne otwarcie sztucznego boiska w Lęborku
  10 lutego 2014 13:43 - quaresma89 [69]
  W sobotę 8 lutego br. na stadionie w Lęborku z udziałem władz samorządowych odbyło się oficjalne otwarcie pełnowymiarowego boiska ze sztuczną nawierzchnią. Oddane do użytku w grudniu ub. roku boisko jest od połowy stycznia intensywnie wykorzystywane przez ponad 200 młodych piłkarzy trenujących w Pogoni, jak i przez inne kluby z okolicy. Prawie 2 milionowa inwestycja sportowa z dofinansowaniem 30% Ministerstwa Sportu i Turystyki objęła położenie sztucznej nawierzchni z wysokim certyfikatem FIFA Star 2, wymianę ogrodzenia przy murawie, łapacze za bramkami, ogrodzenie zewnętrzne, nowe boksy dla zawodników rezerwowych i plastikowe siedziska na trybunach. W tym roku za bramką od strony lasu dokończona zostanie jeszcze budowa małego boiska trawiastego. Nowy obiekt uzyskał licencję Pomorskiego Związku Piłki Nożnej i można na nim rozgrywać mecze 4 ligi. To nie jedyna inwestycja na stadionie. W trakcie jest budowa bieżni lekkoatletycznej (planowane zakończenie wrzesień 2014).
  Gospodarz obiektu, dyrektor Centrum Sportu i Rekreacji Marian Borek powitał gości, a byli nimi: Burmistrz Lęborka Witold Namyślak, Wiceburmistrz Alicja Zajączkowska, Wicestarosta Ryszard Wenta oraz Członek Zarządu Województwa Pomorskiego Czesław Elzanowski. Na otwarcie przybyli też miejscy radni, kibice Pogoni, a sportowców reprezentowała drużyna seniorów Pogoni.
  Po przemówieniach, podziękowaniach, wręczeniu klubowych pamiątek był czas na symboliczne kopnięcie piłki przez burmistrza czy wspólne zdjęcie.
  Czesław Elzanowski, Członek Zarządu Województwa Pomorskiego wyraził zadowolenie, że tak zacny klub jak Pogoń Lębork, z historią sięgającą 45 roku otrzymał taki obiekt. Przypomniał, że Województwo Pomorskie stawia mocno na sport i edukację czego dowodem są sportowe programy dla dzieci realizowane wraz z Ministerstwem Sportu i Turystyki.
  O sportowych inwestycjach w Lęborku mówił także burmistrz Witold Namyślak: -Podjęliśmy program rewitalizacji obiektów sportowych i boisk przy szkołach. Pierwszym etapem była wymiana nawierzchni na boisku bocznym na stadionie, kolejnym etapem jest trwająca obecnie budowa bieżni lekkoatletycznej przy boisku głównym. We wszystkich szkołach i gimnazjach podjęliśmy się budowy czy rewitalizacji boisk do różnych dyscyplin sportu. Będzie ich łącznie 12. Na wszystkie te zadania otrzymujemy dofinansowanie i są to kwoty milionowe. To co nas będzie czekało w przyszłości to modernizacja wokół boisk tj. trybuny i szatnie.

  info: Janusz Pomorski


    WASZE OPINIE

  dodaj opinię

  [niezalogowany-192.99.2.73] (15 kwietnia 2014 11:31:41)
  Witajcie,Proponuje aby max.do 28,09 zamknąć sprawę opłaty za grę, ale nie jak to było dotychczas, że Grzegorz płacił a potem musiał chzodić za gośćmi i pytać o swoją kasę.Kto chce grać to niech przyniesie w srody MOSiR, czwartek TG godz. 20.00-20.30. do 28.09.Jeszcze jedno, może w tym roku wreszcie złożymy się na jakieś koszulki?
   
  NASZE SERWISY


  © 2002-2020
  0.29

  POLECAMY: nocleg nad morzem | maszyny do lodów | maszyny do lodów świderków | granitory | Kłanino Pałac Krokowa Hotel