START

  Wyniki

  Nasze kluby

  Mapa

  Zaloguj
 wszystkie   noga   kosz   siatka   lekka   pływanie   ping-pong   żagle   siłowe   sp.walki   wywiady     

  ZOBACZ

::  KOLARSTWO


Wydarzenia
 
Skandia Maraton Lang Team 2013 - wielki finał w Kwidzynie
30 września 2013 18:01 - Piotr Łukaszewski [22]
Ponad 1100 kolarzy wystartowało w finałowej edycji Skandia Maraton Lang Team. W sobotę 28 września Kwidzyn zmienił się w kolarską stolicę Polski.

Na amatorów dwóch kółek czekały cztery dystanse: Rodzinna Parada (10 km), Mini (42 km), Medio (54 km) i Grand Fondo (86 km). Ostatnie w tym roku zawody wyłoniły zwycięzców klasyfikacji generalnych we wszystkich kategoriach i triumfatorów Pucharu Polski w maratonie MTB.

Wśród pań w klasyfikacji generalnej Pucharu Polski w maratonie MTB przed zawodami w Kwidzynie prowadziła Magdalena Sadłecka. W ostatniej edycji szybsza od zawodniczki Sante BSA Pro Tour była jednak Michalina Ziółkowska (Kross Racing Team) i to ona triumfowała w klasyfikacji generalnej wśród kobiet. - To był dla mnie ciężki wyścig, bo to już końcówka sezonu i odczuwam jego trudy w nogach - mówiła na mecie Michalina Ziółkowska.

Wśród mężczyzn - bez niespodzianki. Prowadzący przed finałowym startem Bartosz Banach (Sante BSA ProTour) w Kwidzynie był wprawdzie dopiero szósty, ale to wystarczyło, by zachować pierwszą lokatę w klasyfikacji generalnej. - Kluczem do mojego sukcesu była równa forma. Każdą edycję tegorocznego Pucharu Polski, poza tą ostatnią, kończyłem na podium. Dziś z uwagi na deszcz i niską temperaturę jechało mi się naprawdę ciężko, ale dzięki wcześniejszym dobrym występom, wiedziałem, że jeśli tylko dojadę do mety - zachowam prowadzenie - podsumował Bartosz Banach.

Na najdłuższym dystansie w Kwidzynie równych sobie nie miał Bartłomiej Wawak (JBG-2 Professional MTB Racing Team), który 86 km pokonał w niespełna 2 godziny i 41 minut. Wawak zanotował jednak w tym sezonie tylko dwa starty w Skandia Maraton Lang Team i nie liczył się w klasyfikacji generalnej Pucharu Polski. Wśród kobiet najszybsza na dystansie Grand Fondo była Katarzyna Solus-Miśkowicz (DEK Meble Cyclo Korony Kielce).

Stolica Powiśla finałową edycję Skandia Maraton Lang Team ugościła już po raz czwarty. - Bardzo mnie cieszy, że wielki finał Skandia Maraton Lang Team po raz kolejny odbył się w Kwidzynie. Trasa wyścigu biegła przez nasze wyjątkowe okolice. Uczestnicy oprócz doznań płynących ze sportowej rywalizacji i wspaniałej atmosfery mogli też podziwiać nasze miasto i urokliwe krajobrazy okolic Kwidzyna - mówił Andrzej Krzysztofiak, Burmistrz Kwidzyna.info: Biuro prasowe Lang Team


  WASZE OPINIE

dodaj opinię

 
NASZE SERWISY


© 2002-2018
0.28

POLECAMY: nocleg nad morzem | maszyny do lodów | maszyny do lodów świderków | granitory | Kłanino Pałac Krokowa Hotel