START

  Wyniki

  Nasze kluby

  Mapa

  Zaloguj
 wszystkie   noga   kosz   siatka   lekka   pływanie   ping-pong   żagle   siłowe   sp.walki   wywiady     

  ZOBACZ

::  GALERIA

Cyklo Gdynia 2013
fot. Michał Kaczmarek

::  KOLARSTWO


Wydarzenia
 
Powiększ zdjęcie
Elita i amatorzy w Cyklo Gdynia
10 września 2013 18:09 - Piotr Łukaszewski [47]
fot: Michał Kaczmarek
W niedzielę 8 września odbył się wyścig rowerowy Cyklo Gdynia dla grup zawodowych i amatorów. Na starcie usytuowanym naprzeciw Daru Pomorza stanęło ponad pięciuset zawodników i zawodniczek. W kategorii Elita można było zobaczyć m.in. Michała Kwiatkowskiego, który zajął 11 miejsce w tegorocznym Tour de France i Michała Gołasia - Mistrza Polski na szosie. Pomorze reprezentowali młodzi zawodnicy z zespołu Cartusia Stal Kartuzy - Rafał Jezierski, Mateusz Mikulicz, Tomasz Marzec, Marek Łazarkiewicz, Michał Michciński, Patryk Kubiak, Wojciech Kargul, Maciej Jakubowski oraz Jakub Partyka z Action Gdańsk. Trasa wyścigu wiodła szosami wśród malowniczego krajobrazu Kaszub przez 137 kilometrów.

Wyścig w kategorii Elity wygrał Michał Gołaś przed Robertem Radoszem i Michałem Kwiatkowskim. Wśród amatorów zwyciężył Baltazar Brukalski (Grupa Kolarska Żoliber Warszawa) z czasem 3:26:46, który zaatakował na cztery kilometry przed metą i wyprzedził o zaledwie 25 metrów peleton, który przyprowadził Piotr Wadecki - pełniący na co dzień funkcję dyrektora sportowego CCC Polsat Polkowice. Trzeci był Dariusz Wojciechowski (Oponeo ActiveJet). Wśród kobiet w kategorii K1 wygrała Aleksandra Zabrocka z Borzytuchomia, a w kategorii K2 zwyciężyła Monika Buchowiecka. W rywalizacji pań wystartowała także Iwona Guzowska, wielokrotna mistrzyni świata i Europy w kick-boxingu i boksie.

Czołówka klasyfikacji w kat. Elita
1. Michał Gołaś (Omega PharmaQuick Step)
2. Robert Radosz (BDC MarcPol)
3. Michał Kwiatkowski (Omega Pharma - Quick Step)
4. Bartłomiej Matysiak (CCC Polsat Polkowice)
5. Artur Detko (Las Vegas Power Energy Drink)
6. Paweł Kister (KS Pogoń Mostostal Puławy)
7. Adam Stachowiak (Bank BGŻ)
8. Kamil Zieliński (Las Vegas Power Energy Drink)
9. Jarosław Kowalczyk (BDC MarcPol)
10. Arkadiusz Owsian (KS Pogoń Mostostal Puławy)

Organizatorzy mają nadzieję, że był to pierwszy wyścig po długiej przerwie i będzie kontynuowany w latach następnych, licząc na pomoc m.in. miasta Gdynia, co swoją wypowiedzią potwierdził Prezydent Wojciech Szczurek - To nie pierwszy raz kiedy Gdynia organizuje imprezę tego typu, ale pierwszy raz mamy okazję na połączenie ścigania najpierw elity, potem amatorów. Jestem entuzjastą sportu, w tym kolarstwa, więc bardzo się cieszę, że udało się zorganizować tę imprezę. To świetna promocja aktywnego spędzania czasu, a także pokazania, że miasto z wielką chęcią uczestniczy w tego typu przedsięwzięciach.info: Michał Kaczmarek


  WASZE OPINIE

dodaj opinię

 
NASZE SERWISY


© 2002-2019
0.3

POLECAMY: nocleg nad morzem | maszyny do lodów | maszyny do lodów świderków | granitory | Kłanino Pałac Krokowa Hotel