START

  Wyniki

  Nasze kluby

  Mapa

  Zaloguj
 wszystkie   noga   kosz   siatka   lekka   pływanie   ping-pong   żagle   siłowe   sp.walki   wywiady     

  ZOBACZ

::  POPRZEDNIE ARTYKUŁY

::  LEKKA ATLETYKA


Wydarzenia
 
Ponowny bardzo dobry start Rafała Kownatke
27 sierpnia 2013 16:29 - quaresma89 [195]
W Warszawie podczas Międzynarodowych zawodów lekkoatletycznych memoriał im. Kamili Skolimowskiej bardzo dobrze zaprezentował się zawodnik Lekkoatletycznego Klubu Sportowego Ziemi Puckiej Rafał Kownatke, który w bardzo mocno obsadzonym konkursie pchnięcia kulą zajął IV miejsce wynikiem 19,32 m.

Rafał Kownatke ustąpił tylko dwom medalistom z ostatnich mistrzostw Świata z Moskwy Czechowi Ladislawowi Prasil (21,09 m) i Kanadyjczykowi Dylanowi Armstrongowi (21,02 m) oraz naszemu dwukrotnemu medaliście olimpijskim Tomaszowi Majewskiemu (20,21 m). Wyprzedził natomiast bardzo utytułowanego miotacza, poprzedniego mistrza świata, Amerykanina Christiana Cantwella (18,18 m) oraz wygrał z niedawnym uczestnikiem mistrzostw świata w Moskwie Jakubem Szyszkowskim (19,23 m).

Tym startem Rafał Kownatke zakończył bardzo udany dla niego sezon startowy, gdyż osiągając w pchnięciu kula wynik powyżej 20 m zakwalifikował się do ścisłej czołówki światowej. Chociaż mały niedosyt pozostaje ponieważ bardzo niewiele brakowało do udziału w Halowych Mistrzostwach Europy w Goeteborgu oraz w Mistrzostwach Świata w Moskwie.

Już niebawem Rafał rozpocznie przygotowania, które będą miały za zadanie zakwalifikowanie się do reprezentacji Polski na Halowe Mistrzostwa Świata, które w marcu 2014 roku rozegrane zostaną w Sopocie.info: Waldemar Płomień


  WASZE OPINIE

dodaj opinię

 
NASZE SERWISY


© 2002-2021
0.32

POLECAMY: nocleg nad morzem | maszyny do lodów | maszyny do lodów świderków | granitory | Kłanino Pałac Krokowa Hotel