START

  Wyniki

  Nasze kluby

  Mapa

  Zaloguj
 wszystkie   noga   kosz   siatka   lekka   pływanie   ping-pong   żagle   siłowe   sp.walki   wywiady     

  ZOBACZ

::  POPRZEDNIE ARTYKUŁY

::  KOLARSTWO


Wydarzenia
 
Powiększ zdjęcie
Sukcesy młodego kartuskiego kolarza
23 lipca 2013 18:45 - Piotr Łukaszewski [43]
fot: Dariusz Malecki
Młody kolarz z Kartuz - Szymon Sajnok został podwójnym złotym medalistą XIX Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Łódzkie 2013.. Zawodnik GKS Cartusia Kartuzy w jeździe indywidualnej na czas zajął pierwsze miejsce. Dystans 10 km przejechał ze średnią prędkością 45,3 km/h. Na najwyższym stopniu podium stanął w wyścigu ze startu wspólnego.

Kolejny start Szymona odbył się podczas Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy - EYOF 2013 w Utrechcie (Holandia), gdzie zdobył brązowy medal w jeździe indywidualnej na czas i został pierwszym polskim medalistą. Zajmując trzecie miejsce jechał ze średnią prędkością przejazdu 48 km/h na dystansie 9700 m. Do zdobywcy złotego medalu zabrakło mu 3,8 sekund. W kolarstwie są to nieoficjalne Mistrzostwa Europy w tej kategorii wiekowej.

Po dwóch dniach odpoczynku stanął na starcie wyścigu ze startu wspólnego. Tego dnia świetną formę zaprezentował srebrny medalista w jeździe indywidualnej na czas - Leo Appelt z Niemiec. Wspólnie z holendrem Pascalem Eenkhoornem uciekli peletonowi, a na mecie Niemiec wyprzedził Holendra o dwie sekundy. Kolejnym zawodnikiem mijającym linię mety po siedemnastu sekundach był Ilya Volkau z Białorusi. Za nim przyjechał peleton, w którym byli dwaj Polacy - Szymon Sajnok był siedemnasty, a Alan Banaszek dwudziesty.info: Michał Kaczmarek


  WASZE OPINIE

dodaj opinię

 
NASZE SERWISY


© 2002-2019
0.26

POLECAMY: nocleg nad morzem | maszyny do lodów | maszyny do lodów świderków | granitory | Kłanino Pałac Krokowa Hotel