START

  Wyniki

  Nasze kluby

  Mapa

  Zaloguj
 wszystkie   noga   kosz   siatka   lekka   pływanie   ping-pong   żagle   siłowe   sp.walki   wywiady     

  ZOBACZ

::  PłYWANIE


Wydarzenia
 
Powiększ zdjęcie
Mistrzostwa Polski w Pływaniu w Płetwach
03 lipca 2013 18:50 - Piotr Łukaszewski [49]
fot: UKS Delfin Jastarnia
Zawodnicy UKS Delfin Jastarnia są już po najważniejszej krajowej imprezie - Mistrzostwach Polski w Pływaniu w Płetwach.. W tym roku zawody zostały podzielone na dwa typy: dla seniorów i juniorów starszych oraz dla juniorów młodszych.

W Olsztynie, na pięknej 50-metrowej pływalni odbyły się Mistrzostwa Polski dla starszych zawodników. Spośród zawodników UKS Delfin na wyróżnienie zasługuje Wiktoria Konkel, która mimo że nie zdobyła medalu indywidualnie, to uczyniła największy postęp w uzyskanych wynikach. W klasyfikacji medalowej najwięcej zdobyła ich Agata Struck z czterema złotymi oraz po jednym srebrnym i brązowym krążku. W sztafecie seniorskiej 4 x 100 m Agata wraz ze swoimi młodszymi koleżankami-juniorkami - Wiktorią Konkel, Heleną Strachanowską i Patrycją Nowacką zdobyła brązowy medal. Indywidualnie Helena Strachanowska zdobyła złoty i brązowy medal, a Jakub Sztankier wywalczył medal brązowy. W konkurencjach sztafetowych dziewcząt kategorii C, sztafeta 4 x 100 m BF w składzie: Wiktoria Konkel, Patrycja Nowacka, Julia Kohnke i Karolina Narkowicz zdobyły złoty medal, który uhonorowany został dodatkowo rekordem Polski. Sztafeta 4 x 200 m w składzie: Helena Strachanowska, Julia Kohnke, Patrycja Nowacka i Wiktoria Konkel zdobyła medal srebrny.

Zawodnicy najmłodszych kategorii wiekowych swoje Mistrzostwa Polski rozgrywali na krótkim basenie (25 m) w Kościerzynie. Pływacy z Delfina zdobyli tu dwa medale. Patryk Winszczyk oraz Rozalia Konkel do domu przywieźli po brązowym medalu.

Łącznie klub z półwyspu w Mistrzostwach Polski zdobył 14 medali. Dla wielu zawodników był to pierwszy start w pływaniu w płetwach. Najmłodszym reprezentantem klubu był Igor Kowalczyk (rocznik 2005), a największą sportową niespodzianką - Anna Rusak. Pozostali nowi zawodnicy: Weronika Włodarczyk, Zuzanna Schmidt, Paulina Bartkowiak, Jan Ossowicki i Rafał Klebba spisali się bardzo dobrze, osiągając swoje pierwsze rekordy życiowe.info: UKS Delfin Jastarnia


  WASZE OPINIE

dodaj opinię

 
NASZE SERWISY


© 2002-2019
0.29

POLECAMY: nocleg nad morzem | maszyny do lodów | maszyny do lodów świderków | granitory | Kłanino Pałac Krokowa Hotel