START

  Wyniki

  Nasze kluby

  Mapa

  Zaloguj
 wszystkie   noga   kosz   siatka   lekka   pływanie   ping-pong   żagle   siłowe   sp.walki   wywiady     

  ZOBACZ

::  KOLARSTWO


Wydarzenia
 
Powiększ zdjęcie
I Rodzinny Rajd Rowerowy w Helu
28 czerwca 2013 19:13 - Piotr Łukaszewski [45]
fot: Norbert Górski
W sobotnie popołudnie 22 czerwca działacze Sekcji Turystyki Rowerowej MZKS Hel zorganizowali I Rodzinny Rajd Rowerowy z okazji powstania sekcji w helskim klubie sportowym.. Na starcie zjawiło się 31 rowerzystów, z których ponad połowę stanowiły dzieci.

Po starcie z parkingu przy boisku miejskim im. Macieja Płażyńskiego rowerzyści udali się leśnym duktem w kierunku Góry Szwedów, aby dotrzeć do Punktu Obserwacyjnego Marynarki Wojennej, gdzie zrobiono pierwszy mały postój w celu odpoczynku. Następnie ruszyli w kierunku dalmierza. Po dotarciu na miejsce dzieci ochoczo wdrapały się na górę, na której usytuowany jest ten militarny zabytek zachowany w bardzo dobrym stanie. Po zwiedzeniu dalmierza mali kolaże ruszyli w dalszą drogę, zwiedzając przy okazji pozostałe zabytki militarne, aby zakończyć podróż na plaży.

Po krótkich szaleństwach w wodzie wycieczka udała się w dalszą drogę, która wiodła w kierunku ogrodów działkowych, gdzie zaplanowane było ognisko z pieczeniem kiełbasek. Dzieci otrzymały także słodycze oraz napoje. Po posiłku przystąpiono do gier i zabaw, które prowadziła Ula Piktel - nauczycielka z helskiego przedszkola.

Na zakończenie, kierownik sekcji Sekcji Turystyki Rowerowej MZKS Hel wręczył wszystkim uczestnikom pamiątkowe dyplomy za udział w rajdzie i po krótkich pożegnaniach wszyscy rozjechali się do domów.info: Norbert Górski


  WASZE OPINIE

dodaj opinię

 
NASZE SERWISY


© 2002-2019
0.63

POLECAMY: nocleg nad morzem | maszyny do lodów | maszyny do lodów świderków | granitory | Kłanino Pałac Krokowa Hotel