START

  Wyniki

  Nasze kluby

  Mapa

  Zaloguj
 wszystkie   noga   kosz   siatka   lekka   pływanie   ping-pong   żagle   siłowe   sp.walki   wywiady     

  ZOBACZ

::  SPORTY WALKI


Wydarzenia
 
Powiększ zdjęcie
Trzy Puchary Świata dla kickboxerów z Wejherowa
21 maja 2013 18:59 - Piotr Łukaszewski [111]
fot: Rafał Karcz
W Szeged na Węgrzech w dniach 16-19 maja odbył się Puchar Świata w kickboxingu największej i najpoważniejszej organizacji na świecie - WAKO. Ponad 800 zawodników z 19 państw stanęło na matach i ringach w sportowej hali w Szeged. Swój udział w tej imprezie bardzo wyraźnie zaznaczyli też zawodnicy Wejherowskiego Stowarzyszenia Sportowego.

Zaczęło się od spektakularnych zwycięstw w pointfighting-u Zuzanny Kalbarczyk. Po wygranych z Białorusinkami i Rumunką, Zuzia sięgnęła po swój pierwszy w karierze Puchar Świata w kickboxingu. Do Zuzi dołączyła najbardziej utytułowana zawodniczka z Wejherowa, Kornelia Szymańska, która dotarła do finału, jednak w walce o najważniejsze trofeum miała bardzo ciężką przeprawę z Białorusinką. Świetnie prowadzona przez Szymańską walka finałowa dała jej upragnione zwycięstwo.

Nie był koniec zdobyczy medalowych tego dnia. Kolejna zawodniczka z Wejherowa, Paulina Stenka również dotarła do finału, tam jednak dość wyraźnie przegrała walkę z zawodniczką gospodarzy, reprezentantką Węgier. Sprawdzony w międzynarodowych bojach Filip Stark dotarł do półfinału, ale uległ tam zawodnikowi z Klubu Debreczeni Team Węgry. Bardzo dobrze podsumował start wejherowian Oliwer Laskowski, który w pięknym stylu wygrał walkę o wejście do półfinału z Holendrem, zapewniając sobie tym samym brązowy medal. W półfinale niestety uległ zawodnikowi węgierskiemu.

Następnego dnia turnieju - kolejne niespodzianki. Nikt nie spodziewał się, że świeżo utytułowana zdobywczyni Pucharu Świata w kickboxingu w formule pointfighting, Zuzia Kalbarczyk pokaże, że light kontakt również nie stanowi dla niej problemu. Zuzia wygrywając dwie walki w light contact, z Białorusinką oraz z Czeszką zapewniła sobie drugi Puchar Świata. Bardzo ciężka była walka z reprezentantką Czech, jednak Zuzia nastawiona na swoje precyzyjne kopnięcia nie dała szans w finale i pokonała Czeszkę jednogłośnie na punkty.

Bardzo dobrze, i powyżej oczekiwań trenera, w light kontakt spisała się Paulina Stenka, która dopiero w półfinale przegrała walkę z koleżanką z Polski. Paulina zadowolić się musiała medalem brązowym. Filip Stark po zwycięskiej walce eliminacyjnej, walkę o wejście do półfinału niestety przegrał.

Wyjazd do Szeged organizowany był przez Polski Związek Kickboxingu. Polacy na tym turnieju pokazali się z jak najlepszej strony, przywożąc wiele medali Pucharu Świata najpoważniejszej i największej organizacji kickboxingu na świecie WAKO.



info: Rafał Karcz


  WASZE OPINIE

dodaj opinię

Garwi[niezalogowany-88.156.189.105] (22 maja 2013 10:42:05)
Gratulacje! Super wynik
 
NASZE SERWISY


© 2002-2019
0.27

POLECAMY: nocleg nad morzem | maszyny do lodów | maszyny do lodów świderków | granitory | Kłanino Pałac Krokowa Hotel