START

  Wyniki

  Nasze kluby

  Mapa

  Zaloguj
 wszystkie   noga   kosz   siatka   lekka   pływanie   ping-pong   żagle   siłowe   sp.walki   wywiady     

  ZOBACZ

::  POPRZEDNIE ARTYKUŁY

::  LEKKA ATLETYKA


Wydarzenia
 
Powiększ zdjęcie
Mistrzostwa w Sztafetowych Biegach Przełajowych w Garczynie
24 października 2012 15:15 - Patrycja Kos [80]
fot: Andrzej Byczkowski
Dnia 19 października odbyły się Mistrzostwa Województwa Pomorskiego Szkół Podstawowych, Gimnazjalnych oraz Ponadgimnazjalnych w Sztafetowych Biegach Przełajowych w Garczynie.. W klasyfikacji drużynowej powiat wejherowski zdobył aż dwa złote medale i jeden brązowy.

Największy sukces w rywalizacji szkół gimnazjalnych odniósł powiat wejherowski, gdzie oba biegi wygrało Gimnazjum nr 1 z Redy. Dziewczęta zajęły pierwsze miejsce, wyprzedzając Gimnazjum nr 2 z Bytowa oraz Gimnazjum nr 1 z Lęborka, natomiast chłopcy stanęli na najwyższym miejscu podium, pokonując również Gimnazjum nr 2 z Bytowa oraz Gimnazjum ze Skarszew. Sztafeta dziewcząt potwierdziła dominację w tych zawodach, broniąc tytułu Mistrzyń Województwa Pomorskiego z zeszłego roku. Chłopcy natomiast w porównaniu z ubiegłorocznymi zawodami poprawili się o jedną lokatę, awansując z drugiego na pierwsze miejsce wśród szkół gimnazjalnych w województwie pomorskim. Na finiszu lepsi okazali gimnazjaliści z Redy, a Karol Sobierajski na ostatnich metrach pokonał Mistrza i rekordzistę Polski w biegu na 300 metrów przez płotki, zasłużenie wygrywając ten bieg.

W rywalizacji szkół podstawowych w kategorii dziewcząt najlepsza okazała się Szkoła Podstawowa nr 11 z Tczewa, zaś sztafeta ze Szkoły Podstawowej nr 1 z Rumi uplasowała się na dziewiątym miejscu. W kategorii chłopców zwyciężyła Szkoła Podstawowa z Żukowa, a tuż za podium, na czwartym miejscu znalazła się Szkoła Podstawowa z Luzina.

Jeśli chodzi o szkoły ponadgimnazjalne to w kategorii dziewcząt Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Wejherowie zajął piąte miejsce, zaś chłopcy z popularnej "samochodówki" zdobyli brązowe medale, znajdując się drugi rok z rzędu na podium.info: Bartłomiej Woźniak


  WASZE OPINIE

dodaj opinię

 
NASZE SERWISY


© 2002-2019
0.33

POLECAMY: nocleg nad morzem | maszyny do lodów | maszyny do lodów świderków | granitory | Kłanino Pałac Krokowa Hotel