START

  Wyniki

  Nasze kluby

  Mapa

  Zaloguj
 wszystkie   noga   kosz   siatka   lekka   pływanie   ping-pong   żagle   siłowe   sp.walki   wywiady     

  ZOBACZ

::  POPRZEDNIE ARTYKUŁY

::  PłYWANIE


Wydarzenia
 
Powiększ zdjęcie
Delfin obsypany medalami
22 czerwca 2012 14:24 - Piotr Łukaszewski [78]
fot: Katarzyna Struck
W dniach 15-17 czerwca w Kościerzynie odbyły się Mistrzostwa Polski w pływaniu w płetwach - najważniejsza impreza krajowa dla trenujących tę dyscyplinę sportu..

Dla Delfina Jastarnia był to najbardziej udany start w Mistrzostwach Polski w czasie dziesięcioletniej działalności klubu. Łącznie zdobyli 30 medali - 22 indywidualnie i 8 w sztafetach. Najlepszym zawodnikiem okazał się startujący w najmłodszej kategorii wiekowej Patryk Winszczyk, który zdobył sześć złotych medali i ustanowił nowy rekord Polski na dystansie 100 m bi-fins. Patryk został też najlepszym zawodnikiem Mistrzostw Polski w swojej kategorii wiekowej.

Pięć tytułów Mistrzyni Polski i jeden tytuł Wicemistrzyni Polski zdobyła Agata Struck, która tym startem potwierdziła zasadność powołania jej do reprezentacji Polski na zbliżające się Mistrzostwa Świata Juniorów. Agata również w swojej kategorii wiekowej została najlepszą zawodniczką.

Dwukrotną Mistrzynią Polski oraz brązową medalistką została Helena Strachanowska, która w wieloboju została sklasyfikowana na wysokim czwartym miejscu.

Hubert Balcerek zdobył pięć medali w tym jeden złoty, dwa srebrne i dwa brązowe. W rankingu najlepszych zawodników swojej kategorii wiekowej Hubert zajął bardzo wysokie drugie miejsce.

Na indywidualną listę medalistów wpisał się także Mateusz Jusypenko, zdobywając dwa brązowe medale.

Ponadto sztafety Delfina Jastarni wywalczyły 1 brązowy, 3 srebrne i 4 brązowe medale w różnych kategoriach wiekowych.info: Katarzyna Struck


  WASZE OPINIE

dodaj opinię

 
NASZE SERWISY


© 2002-2019
0.33

POLECAMY: nocleg nad morzem | maszyny do lodów | maszyny do lodów świderków | granitory | Kłanino Pałac Krokowa Hotel