START

  Wyniki

  Nasze kluby

  Mapa

  Zaloguj
 wszystkie   noga   kosz   siatka   lekka   pływanie   ping-pong   żagle   siłowe   sp.walki   wywiady     

  ZOBACZ

::  POPRZEDNIE ARTYKUŁY

::  LIGI


HALOWE.ligi.pl

  Wydarzenia
   
  Powiększ zdjęcie
  VII Gminny Turniej Halowej Piłki Nożnej w Nowej Wsi Lęborskiej
  23 lutego 2012 10:59 - Piotr Łukaszewski [49]
  fot: Edward Nagórski
  Już po raz siódmy miejska hala sportowa w Lęborku była miejscem Gminnego Turnieju Halowej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Nowa Wieś Lęborska.. W turnieju wzięło udział ponad 100 zawodników z 11 zespołów. Grano w czterech grupach systemem "każdy z każdym". Zwycięzcy grup i drużyny z drugich miejsc awansowały do gier ćwierćfinałowych, w których zwycięstwo dawało awans do półfinałów i prawo do gry o I miejsce.

  Wyniki meczów ćwierćfinałowych
  Grom Obliwice/Łebień - UKS Tęcza Nowa Wieś Lęborska 4:0
  Zip Skład Nowa Wieś Lęborska - KS Łowcze 3:0
  Przedszkole Baśniowe Mosty - Zenit Redkowice 2:2 k. 4:5
  Max-Bruk Bis Rekowo - Kisewa Kębłowo 2:0

  Najbardziej dramatyczne i emocjonujące spotkanie ćwierćfinałowe to mecz pomiędzy Mostami i Redkowicami. Najpierw Robert Żółtowski (Zenit) dwukrotnie wpisał się na listę strzelców z tym, że najpierw gola strzelił swojej drużynie a potem gościom. Mostowianie po golu Szymona Śliwińskiego objęli prowadzenie, a Zenit dążył do wyrównania. W końcówce ataki te zostały nagrodzone golem Pawła Adamowicza na 2:2. Pierwsza seria karnych nie przyniosła rozstrzygnięcia. Dopiero szóste podejście dało zwycięstwo Zenitowi. Szczęśliwym strzelcem gola na miarę półfinału był Kamil Boetcher.

  W meczach półfinałowych nie było już tyle emocji. Grom Obliwice/Łebień po golach Cezarego Plichty pokonał Zip Skład Nowa Wieś Lęborska 2:0 a Max-Bruk Bis Rekowo po dwóch golach Grzegorza Bojarskiego i jednym Wiesława Stępnia pokonał Zenit Redkowice 3:0.

  W meczu o trzecie miejsce Zenit wygrał 2:1 z Zip Składem Nowa Wieś Lęborska. Już w 30 sekundzie spotkania Paweł Adamowicz (Zenit) pokonał bramkarza przeciwników. Po pięciu minutach meczu było już 2:0 dla Zenitu po golu Roberta Żółtowskiego. Piłkarze Zip Składu walczyli i próbowali zdobyć bramkę kontaktową. Udało to się dopiero Mateuszowi Mrozowskiemu na półtorej minuty przed końcem spotkania. Na remis zabrakło już czasu i sił. Ostatecznie Zenit zajął trzecie miejsce, a Zip Skład - czwarte. Drużyna z Redkowic oprócz pucharu za III miejsce otrzymała też puchar fair-play.

  W meczu o I miejsce Grom Obliwice/Łebień po rzutach karnych przegrał z Max-Brukiem Bis Rekowo 2:3. W regulaminowym czasie 12 minut obie drużyny postawiły na obronę własnej bramki i tylko sporadyczne ataki. Po pierwszej serii rzutów karnych było 2:2. Drugą serię karnych nieskutecznie rozpoczął Janusz Wojciechowski (Grom). Szansy nie zmarnował Janusz Podsiadły i zdobył gola na miarę zwycięstwa. Puchar Wójta Gminy Ryszarda Wittke pojechał więc do Rekowa.

  Na osłodę piłkarzom Gromu pozostały tytuły najlepszego strzelca turnieju, którym został Cezary Plichta i najlepszego bramkarza, którym został Daniel Holk-Łebiński.

  Turniej przebiegał w miłej, w sportowej atmosferze, a licznie zgromadzona publiczność mogła oglądać walkę o punkty i miejsca w duchu gry fair-play.

  Drużyny zostały nagrodzone dyplomami, nagrodami rzeczowymi, talonami na zakup sprzętu sportowego oraz pucharami i statuetkami, które wręczali: Wójt Gminy - Ryszard Wittke, Dyrektor Centrum Sportu i Rekreacji w Lęborku - Marian Borek, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Nowej Wsi Lęborskiej - Krzysztof Pruszak i przewodniczący Komisji ds. Sportu i Turystyki - Bogusław Wrzesień oraz członkowie tej komisji - Janusz Główczewski i Edwardem Nagórski.

  Klasyfikacja końcowa
  1. Max-Bruk Bis Rekowo
  2. Grom Obliwice/Łebień
  3. Zenit Redkowice
  4. Zip Skład Nowa Wieś Lęborska
  5. UKS Tęcza Nowa Wieś Lęborska
  6. KS Łowcze
  7. Kisewa Kębłowo
  8. Przedszkole Baśniowe Mosty
  9. Barna Leśnice
  10. UKS Libero Łebień
  11. Hemp Gru Garczegorze  info: Edward Nagórski


  * [red.] Zapraszamy do przesyłania krótkich relacji ze spotkań, z podaniem strzelców bramek i składów drużyn (choćby jednej ze stron) na adres: admin@kibol.pl.
    WASZE OPINIE

  dodaj opinię

   
  NASZE SERWISY


  © 2002-2020
  0.41

  POLECAMY: nocleg nad morzem | maszyny do lodów | maszyny do lodów świderków | granitory | Kłanino Pałac Krokowa Hotel